PROGRAMY

O Metodzie Davisa

Metoda korekcji dysleksji stworzona przez Ronalda. D. Davisa różni się od innych sposobów wspierania dyslektyków. Bazuje na głębokim zrozumieniu, że ludzie ci przejawiają niezwykłe zdolności i talent mentalny. Są kreatywni, pomysłowi, wizualni, mają przestrzenną wyobraźnię i zdolność koncepcyjnego myślenia. Mają otwarty umysł i potrafią spostrzegać obiekty i sytuacje z różnych perspektyw.

 

Czasami ten ich wizualny styl myślenia przestrzennego powoduje zakłócenia w postrzeganiu. Zakłócenia w postrzeganiu przeszkadzają zazwyczaj efektywnie czytać i prowadzą do trudności w uczeniu się.

 

Metoda Davisa wykorzystuje wizualny, przestrzenny styl przyswajania i pojmowania, pokazując indywidualnie, jak wykorzystać te specyficzne zdolności do przezwyciężania trudności w uczeniu się. Bez użycia jakichkolwiek środków zewnętrznych takich jak lekarstwa czy preparaty ziołowe.

 

Podstawą metody jest opanowanie przez osobę narzędzi, którymi posługuje się potem na co dzień. Dzięki nim może decydować, kiedy chce się skupić np. na czytaniu i nauce, a kiedy nie. Decyduje czy w danej chwili musi być w stanie, w którym może spokojnie czytać ze zrozumieniem, czy akurat chce znajdować się w stanie, w którym jest twórcza i kreatywna.

Wyeliminuj problemy związane z dysleksją
i pozwól by Twój potencjał rozkwitał.

 

DYSLEKSJA POD KONTROLĄ

Marta Jarosiewicz

Metodyk Programów Korekcji Dysleksji Davisa®
Adres: ul. Sąchocka 2, Warszawa
tel. 731 108 360
e-mail: kontakt@dysleksjapodkontrola.pl 

 Profesjonalne usługi opisywane jako Programy Davisa®: Korekcja Dysleksji Davisa®, Opanowanie Symbolu Davisa®, Przywracanie Orientacji Davisa®, Opanowanie Matematyki Davisa®, mogą być prowadzone przez osoby przeszkolone i posiadające licencję nadaną przez Davis Dyslexia Association International.